• BIP
  • WCAG
  • XML
Nagłówek

Podpisanie umowy na wykonanie obwodnicy Malni i Choruli

malnia.jpeg

W opolskim urzędzie marszałkowskim podpisano umowę z wykonawcą obwodnicy Malni i Choruli. Wykonana w technologii betonowej droga o długości 6,1 km będzie poprowadzona nowym śladem DW 423. Obwodnica ominie Malnię i Chorulę od północy i doprowadzi ruch do ronda pomiędzy Krapkowicami a Gogolinem.  Dzięki temu Opole zyska bezpośrednie połączenie  z węzłem autostradowym a mieszkańcy Malni i Choruli odetchną od ruchu ciężarówek.

Drogi budowane w technologii betonowej są trwalsze od asfaltowych, nie występuje na nich zjawisko koleinowania. Oceniane są też jako bezpieczniejsze - nawierzchnia daje dużą przyczepność i lepszą widoczność (między innymi dzięki lepszemu odbiciu światła) oraz krótszą drogę  hamowania)

Inwestycja zakłada budowę wiaduktu, dróg lokalnych, zakładowych i serwisowych, i skrzyżowań (w tym jednego ronda) oraz wykonanie elementów organizacji i bezpieczeństwa ruchu i urządzenie zieleni. Przebudowana zostanie także sieć energetyczna, sieć telekomunikacyjna, kanalizacja i  wodociągi.

482A9071.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie