6 Października w Branicach oficjalnie przekazano plac budowy firmie DROG-BUD - wykonawcy przebudowy drogi nr 419

Przekazanie terenu budowy odbyło się o godz. 09.00 z udziałem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Szymona Ogłazy Członka Zarządu Województwa Opolskiego, Józefa Koziny Starosty Głubczyckiego, Sebastiana Bacy Wójta Gminy Branice, Dyrekcji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu, Tomasza Kędziora wiceprezesa DROG-BUD Sp z o.o.
Ogólny zakres prac:
- rozbudowę jedni do szerokości 6,0 - 7,0 m,
- budowę ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m na odcinkach wymagających zabezpieczenia ruchu pieszych i rowerzystów oraz zgodnie z planem Gminy Branice: „Wielofunkcyjna Trasa Rowerowa szlakiem Doliny Opawy”,,
- budowę chodników o szerokości 1,5 m – 2,0 m,
- przebudowę poboczy gruntowych o szerokości 1,0 m,
- przebudowę skrzyżowań z drogami podporządkowanymi,
- budowę zatoki autobusowej w km 14+500
- przebudowę i budowę zjazdów publicznych i indywidualnych,
- przebudowę sieci wodociągowej, gazociągowej, telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej w tym oświetlenia drogowego.
Przedsięwzięcie obejmuje również przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę miejsc postojowych, urządzenie zieleni, instalację drogowych barier energochłonnych, jak również dostosowanie skrzyżowań do parametrów poruszających się pojazdów i korektę łuków poprawiającą bezpieczeństwo oraz dostosowanie przejść dla pieszych do potrzeb osób niepełnosprawnych (płyty integracyjne). Planuje się także instalację pryzmatycznych elementów odblaskowych typu kocie oczka.
Informacje o drodze:
Droga wojewódzka nr 419 stanowi połączenie siedzib starostw, gmin oraz mniejszych miejscowości Opolszczyzny. Ponadto stanowi bezpośredni dojazd do pogranicza Polsko-Czeskiego, a poprzez połączenie z drogą wojewódzką nr 416 umożliwiony jest dojazd do autostrady A4 i do Opola.
Data zakończenia zadania: wrzesień 2018
Wartość: ok. 12 mln PLN
Długość odcinka: ok. 2,87 km
Data publikacji: 06-10-2017 17:38